СТАТУТ
ТОВАРИСТВА ПО ЗБЕРЕЖЕННЮ
УГОРСЬКИХ НАЦІОНАЛЬНИХ ТРАДИЦІЙ
ІМ. ІШТВАНА ДОБО
ТОВАРИСТВА ПО ЗБЕРЕЖЕННЮ
УГОРСЬКИХ НАЦІОНАЛЬНИХ ТРАДИЦІЙ
ІМ. ІШТВАНА ДОБО
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
1.1. Товариство по збереженню Угорських національних традицій імені Іштвана Добо (скорочено: Товариство ім. Іштвана Добо) /далі товариство/ є добровільне громадське формування, створене на основі єдності інтересів громадян для реалізації своїх прав і свобод. Товариство створюється для збереження угорських національних традицій, задоволення та захисту законних соціальних, економічних, творчих, духовних, національно-культурних та інших спільних інтересів членів товариства. Мета товариства: реалізувати організаторські і творчі здібності громадян, їхні потреби у спілкуванні організації змістовного відпочинку, культурно-просвітницької діяльності серед населення.
1.2. Уся діяльність товариства здійснюється в сфері дозвілля вільного від роботи /навчання/ часу.
1.3. Діяльність товариства регулюється Конституцією України, чинним
законодавством /зокрема Законом України „Про об'єднання громадян", Основним законодавством України про культуру, тощо/, примірним положенням про любительське об'єднання, клуб за інтересами Міністерства Культури та туризму України та статутами.
1.4. Товариство створюється і діє на основі добровільності, рівноправності їх членів, самоврядування, законності та гласності. Товариство використовує найрізноманітніші форми суспільно-корисної любительської діяльності і культурного дозвілля.
1.5. Товариство утворюється і діє за місцевим статусом на території Тарнівецької сільської ради.
1.6. Товариство має право на добровільних засадах засновувати або вступати до спілок /союзів, асоціацій, тощо/ одного профілю, укладати між собою угоди про взаємодопомоги і співробітництво.
1.7. Мета товариства полягає у відродженні, збереженні і розвитку угорської національної культури, фольклору, народних традицій і звичаїв; пам'яток історії і культури; розвитку художньої і технічної творчості, заняттях спортом і фізичною культурою, розвитку міжнародних зв'язків.
2.СТВОРЕННЯ ТОВАРИСТВА.ЧЛЕНСТВО ТОВАРИСТВА. ЮРИДИЧНІ АДРЕСА.
2.1. Засновники товариства: громадяни України
Майорош Моніка Юліївна, с. Тарновці, 138; код №2508812969; паспорт серії ВО №027360, виданий 4 серпня 1995 р. Ужгородським РВ УМВС;
Палатиц Еріка Степанівна , с. Тарновці, 163; код №2721419669; паспорт серії ВО №108439, виданий 20 лютого 1996 р. Ужгородським РВ УМВС;
Ходикіна Єва Золтанівна, с. Тарнівці, 146; код №2773820887; паспорт серії ВО №199236, виданий 16 жовтня 1996 р. Ужгородським РВ УМВС.
2.2. Членами товариства можуть бути особи, які досягли 14 років, визнають статут товариства та сплачують членські внески. Прийом індивідуальних членів до об'єднання загальними зборами здійснюється на підставі письмової заяви вступаючого.
У випадках, передбачених статутами, в товаристві можуть брати участь колективні члени, їх прийом здійснюється на підставі рішення колективу або органу його управління. Члени товариства мають право: обирати і бути обраними до його керівних органів, брати участь у всіх видах його діяльності, користуватись у встановленому порядку майном товариства. Члени товариства зобов'язані: брати участь у його діяльності, дотримуватись вимог статуту, своєчасно сплачувати членські внески, якщо товариство має індивідуальне фіксоване членство.
2.3. Товариство діє на основі статуту.
2.4. Товариство може використовувати власну символіку - емблеми, прапори, вимпели. Символіка затверджується їх керівними органами у відповідності до статутів та підлягає державній реєстрації в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Копії зразків символіки додаються до статуту.
2.5. Юридичні адреса: 89420, с. Тарновці, вул. Горького, №107/а, Ужгородський район, Закарпатська область.
З. ІІРАВА І ДІЯЛЬНІСТЬ ТОВАРИСТВА.
3.1. Для здійснення цілей і завдань, визначених у статутних документах, товариство має право:
виступати учасниками цивільно-правових відносин, набувати майнові і немайнові права;
представляти і захищати свої законні інтереси та законні інтереси своїх членів /учасників/ у державних та громадських органах;
брати участь у розробці державних програм розвитку культури;
виконувати на договірній основі платні послуги населенню;
підтримувати інші об'єднання, надавати допомогу в їх створенні;
створювати установи та організації;
вносити пропозиції до органів влади і управління;
одержувати від органів державної влади і управління та органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для реалізації своїх цілей і завдань;
проводити різноманітні масові і видовищні /виставки, ярмарки, аукціони/ заходи, які не суперечать статутним завданням;
організовувати продаж виробів членів об'єднань на договірній основі;
здійснювати видавничу і рекламну діяльність /видавати газети, журнали, листівки, за напрямками своєї діяльності відповідно до діючого законодавства про пресу та інші засоби масової інформації; випускати знаки, атрибутику/;
придбавати за безготівковим розрахунком та за готівку обладнання, інвентар, матеріали, необхідні для здійснення його статутної діяльності;
укладати угоди /контракти/ з іноземними юридичними особами
про співробітництво у сфері культури, брати участь у діяльності відповідних міжнародних організацій та фондів, здійснювати зовнішньоекономічну діяльність відповідно до чинного законодавства.
Товариство користується іншими правами, передбаченими законами України.
3.2. Товариство може мати власні кошти та інше майно, необхідне для здійснення його статутної діяльності. Кошти та майно товариства формується з:
вступних і членських внесків, якщо їх сплата передбачена статутами;
добровільних внесків і пожертвувань громадян, підприємств, установ, організацій;
надходжень від проведення відповідно до статуту лекцій, виставок, спортивних та інших заходів, лотерей;
прибутків від господарської та іншої комерційної діяльності, створених ними госпрозрахункових установ та організацій, заснованих підприємств;
зборів від реалізації продукції, виробленої їх членами, та платних послуг населення;
часткового фінансування від засновників і спонсорів;
валютних надходжень від зовнішньоекономічної діяльності відповідно до чинного законодавства, від співробітництва з зарубіжними фірмами на основі угод і договорів.
3.3. Майно та кошти товариства використовуються відповідно до чинного законодавства тільки для виконання статутних завдань та програм, передбачених статутом, на організаційно-господарські потреби, утримання штатного апарату.
3.4. Товариство є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки у банку, бланки зі своїм найменуванням, кутовий штамп, круглу печатку встановленого зразка, власну символіку, зразки якої затверджуються у встановленому законом порядку.
На печатках, штампах, фірмових знаках та символіках назва товариства пишеться державною та угорською мовами.
3.5. Товариство з метою виконання статутних завдань і цілей може здійснювати необхідну господарську та іншу комерційну діяльність шляхом створення госпрозрахункових установ і організацій із статусом юридичної особи, засновувати підприємства в порядку встановленому законом.
Товариство, створені ним організації та установи зобов'язані вести оперативний бухгалтерський облік, статистичну звітність, зареєструватись в органах державної податкової інспекції та внести до бюджету платежі у порядку і розмірах, передбачених законодавством.
3.6. Товариство складає кошторис доходів та витрат у встановленому порядку.
4. ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ.
4.1. Органом колективного управління товариством є загальні збори його членів, які збираються не менш двох разів на рік, а в період між зборами рада на чолі з головою /керівником/ на громадських засадах /обирається на термін 3 роки/. В товаристві загальними зборами обирається ревізійна комісія. Рішення загальних зборів є правомочним, якщо на них присутні більше половини членів товариства.
По всіх питаннях, віднесених до компетенції загальних зборів, рішення приймаються більшістю присутніх членів.
5. КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ТОВАРИСТВА.
5.1. Державний контроль за діяльністю товариства здійснюється державними органами у порядку, передбаченому законодавством України.
Органи, що проводять реєстрацію товариства, здійснюють контроль за дотриманням ним положень статуту. Представники цих органів мають право бути присутніми на заходах, що проводить товариство, вимагати необхідні документи, одержувати пояснення. Дотримування статутних положень товариством контролюється органами культури місцевої виконавчої влади.
Творчу, методичну, інформаційну допомогу товаристві надають науково-методичні центри /будинки/ народної творчості, районні /міські/ будинки культури.
5.3. Контроль за фінансовою діяльністю товариства здійснюють фінансові органи та ревізійні комісії товариства. Товариство у встановленому порядку подає фінансовим органам декларації про свої доходи та витрати.
6. МІЖНАРОДНІ ЗВ'ЯЗКИ ТОВАРИСТВА. МІЖНАРОДНІ ОБ'ЄДНАННЯ.
6.1. Товариство відповідно до свого статуту може засновувати або вступити у міжнародні громадські /неурядові/ організації, утворювати міжнародні спілки об'єднань, підтримувати прямі міжнародні контакти і зв'язки, укладати відповідні угоди, а також брати участь у здійснені заходів, що не суперечать міжнародним зобов'язанням України.
7. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ТОВАРИСТВА.
7.1. Діяльність товариства може бути припинена шляхом реорганізації або ліквідації.
Реорганізація товариств проводиться за рішенням їх конференції або загальних зборів. Новоутворені товариства громадян підлягають реєстрації у встановленому законом порядку. Товариство ліквідується: за рішенням конференції або загальних зборів його членів;
за рішенням суду.
1.1. Товариство по збереженню Угорських національних традицій імені Іштвана Добо (скорочено: Товариство ім. Іштвана Добо) /далі товариство/ є добровільне громадське формування, створене на основі єдності інтересів громадян для реалізації своїх прав і свобод. Товариство створюється для збереження угорських національних традицій, задоволення та захисту законних соціальних, економічних, творчих, духовних, національно-культурних та інших спільних інтересів членів товариства. Мета товариства: реалізувати організаторські і творчі здібності громадян, їхні потреби у спілкуванні організації змістовного відпочинку, культурно-просвітницької діяльності серед населення.
1.2. Уся діяльність товариства здійснюється в сфері дозвілля вільного від роботи /навчання/ часу.
1.3. Діяльність товариства регулюється Конституцією України, чинним
законодавством /зокрема Законом України „Про об'єднання громадян", Основним законодавством України про культуру, тощо/, примірним положенням про любительське об'єднання, клуб за інтересами Міністерства Культури та туризму України та статутами.
1.4. Товариство створюється і діє на основі добровільності, рівноправності їх членів, самоврядування, законності та гласності. Товариство використовує найрізноманітніші форми суспільно-корисної любительської діяльності і культурного дозвілля.
1.5. Товариство утворюється і діє за місцевим статусом на території Тарнівецької сільської ради.
1.6. Товариство має право на добровільних засадах засновувати або вступати до спілок /союзів, асоціацій, тощо/ одного профілю, укладати між собою угоди про взаємодопомоги і співробітництво.
1.7. Мета товариства полягає у відродженні, збереженні і розвитку угорської національної культури, фольклору, народних традицій і звичаїв; пам'яток історії і культури; розвитку художньої і технічної творчості, заняттях спортом і фізичною культурою, розвитку міжнародних зв'язків.
2.СТВОРЕННЯ ТОВАРИСТВА.ЧЛЕНСТВО ТОВАРИСТВА. ЮРИДИЧНІ АДРЕСА.
2.1. Засновники товариства: громадяни України
Майорош Моніка Юліївна, с. Тарновці, 138; код №2508812969; паспорт серії ВО №027360, виданий 4 серпня 1995 р. Ужгородським РВ УМВС;
Палатиц Еріка Степанівна , с. Тарновці, 163; код №2721419669; паспорт серії ВО №108439, виданий 20 лютого 1996 р. Ужгородським РВ УМВС;
Ходикіна Єва Золтанівна, с. Тарнівці, 146; код №2773820887; паспорт серії ВО №199236, виданий 16 жовтня 1996 р. Ужгородським РВ УМВС.
2.2. Членами товариства можуть бути особи, які досягли 14 років, визнають статут товариства та сплачують членські внески. Прийом індивідуальних членів до об'єднання загальними зборами здійснюється на підставі письмової заяви вступаючого.
У випадках, передбачених статутами, в товаристві можуть брати участь колективні члени, їх прийом здійснюється на підставі рішення колективу або органу його управління. Члени товариства мають право: обирати і бути обраними до його керівних органів, брати участь у всіх видах його діяльності, користуватись у встановленому порядку майном товариства. Члени товариства зобов'язані: брати участь у його діяльності, дотримуватись вимог статуту, своєчасно сплачувати членські внески, якщо товариство має індивідуальне фіксоване членство.
2.3. Товариство діє на основі статуту.
2.4. Товариство може використовувати власну символіку - емблеми, прапори, вимпели. Символіка затверджується їх керівними органами у відповідності до статутів та підлягає державній реєстрації в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Копії зразків символіки додаються до статуту.
2.5. Юридичні адреса: 89420, с. Тарновці, вул. Горького, №107/а, Ужгородський район, Закарпатська область.
З. ІІРАВА І ДІЯЛЬНІСТЬ ТОВАРИСТВА.
3.1. Для здійснення цілей і завдань, визначених у статутних документах, товариство має право:
виступати учасниками цивільно-правових відносин, набувати майнові і немайнові права;
представляти і захищати свої законні інтереси та законні інтереси своїх членів /учасників/ у державних та громадських органах;
брати участь у розробці державних програм розвитку культури;
виконувати на договірній основі платні послуги населенню;
підтримувати інші об'єднання, надавати допомогу в їх створенні;
створювати установи та організації;
вносити пропозиції до органів влади і управління;
одержувати від органів державної влади і управління та органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для реалізації своїх цілей і завдань;
проводити різноманітні масові і видовищні /виставки, ярмарки, аукціони/ заходи, які не суперечать статутним завданням;
організовувати продаж виробів членів об'єднань на договірній основі;
здійснювати видавничу і рекламну діяльність /видавати газети, журнали, листівки, за напрямками своєї діяльності відповідно до діючого законодавства про пресу та інші засоби масової інформації; випускати знаки, атрибутику/;
придбавати за безготівковим розрахунком та за готівку обладнання, інвентар, матеріали, необхідні для здійснення його статутної діяльності;
укладати угоди /контракти/ з іноземними юридичними особами
про співробітництво у сфері культури, брати участь у діяльності відповідних міжнародних організацій та фондів, здійснювати зовнішньоекономічну діяльність відповідно до чинного законодавства.
Товариство користується іншими правами, передбаченими законами України.
3.2. Товариство може мати власні кошти та інше майно, необхідне для здійснення його статутної діяльності. Кошти та майно товариства формується з:
вступних і членських внесків, якщо їх сплата передбачена статутами;
добровільних внесків і пожертвувань громадян, підприємств, установ, організацій;
надходжень від проведення відповідно до статуту лекцій, виставок, спортивних та інших заходів, лотерей;
прибутків від господарської та іншої комерційної діяльності, створених ними госпрозрахункових установ та організацій, заснованих підприємств;
зборів від реалізації продукції, виробленої їх членами, та платних послуг населення;
часткового фінансування від засновників і спонсорів;
валютних надходжень від зовнішньоекономічної діяльності відповідно до чинного законодавства, від співробітництва з зарубіжними фірмами на основі угод і договорів.
3.3. Майно та кошти товариства використовуються відповідно до чинного законодавства тільки для виконання статутних завдань та програм, передбачених статутом, на організаційно-господарські потреби, утримання штатного апарату.
3.4. Товариство є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки у банку, бланки зі своїм найменуванням, кутовий штамп, круглу печатку встановленого зразка, власну символіку, зразки якої затверджуються у встановленому законом порядку.
На печатках, штампах, фірмових знаках та символіках назва товариства пишеться державною та угорською мовами.
3.5. Товариство з метою виконання статутних завдань і цілей може здійснювати необхідну господарську та іншу комерційну діяльність шляхом створення госпрозрахункових установ і організацій із статусом юридичної особи, засновувати підприємства в порядку встановленому законом.
Товариство, створені ним організації та установи зобов'язані вести оперативний бухгалтерський облік, статистичну звітність, зареєструватись в органах державної податкової інспекції та внести до бюджету платежі у порядку і розмірах, передбачених законодавством.
3.6. Товариство складає кошторис доходів та витрат у встановленому порядку.
4. ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ.
4.1. Органом колективного управління товариством є загальні збори його членів, які збираються не менш двох разів на рік, а в період між зборами рада на чолі з головою /керівником/ на громадських засадах /обирається на термін 3 роки/. В товаристві загальними зборами обирається ревізійна комісія. Рішення загальних зборів є правомочним, якщо на них присутні більше половини членів товариства.
По всіх питаннях, віднесених до компетенції загальних зборів, рішення приймаються більшістю присутніх членів.
5. КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ТОВАРИСТВА.
5.1. Державний контроль за діяльністю товариства здійснюється державними органами у порядку, передбаченому законодавством України.
Органи, що проводять реєстрацію товариства, здійснюють контроль за дотриманням ним положень статуту. Представники цих органів мають право бути присутніми на заходах, що проводить товариство, вимагати необхідні документи, одержувати пояснення. Дотримування статутних положень товариством контролюється органами культури місцевої виконавчої влади.
Творчу, методичну, інформаційну допомогу товаристві надають науково-методичні центри /будинки/ народної творчості, районні /міські/ будинки культури.
5.3. Контроль за фінансовою діяльністю товариства здійснюють фінансові органи та ревізійні комісії товариства. Товариство у встановленому порядку подає фінансовим органам декларації про свої доходи та витрати.
6. МІЖНАРОДНІ ЗВ'ЯЗКИ ТОВАРИСТВА. МІЖНАРОДНІ ОБ'ЄДНАННЯ.
6.1. Товариство відповідно до свого статуту може засновувати або вступити у міжнародні громадські /неурядові/ організації, утворювати міжнародні спілки об'єднань, підтримувати прямі міжнародні контакти і зв'язки, укладати відповідні угоди, а також брати участь у здійснені заходів, що не суперечать міжнародним зобов'язанням України.
7. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ТОВАРИСТВА.
7.1. Діяльність товариства може бути припинена шляхом реорганізації або ліквідації.
Реорганізація товариств проводиться за рішенням їх конференції або загальних зборів. Новоутворені товариства громадян підлягають реєстрації у встановленому законом порядку. Товариство ліквідується: за рішенням конференції або загальних зборів його членів;
за рішенням суду.